Pages

1 Ekim 2008 Çarşamba

Bayram mesajı


Ramazan bayramı mı? Şeker bayramı mı?

Şeker bayramı tabimkim. Bu sorunun cevabını ben değil ONLAR veriyor. Yoksa bana ne ki zaten, hiş alakadar bile etmez beni. Ben uyumama bakarım. Aslında çok uyuyan biri değilim sürekli uyumaktan bahsetsem de. Ama ne hikmetse çok uyandırılan biriyim ne zaman tv karşısında uyusam telefon 3-5 kez, kapı ise tekmelene kadar… Ben uyumama bakarım. Bakarım bakmasına da tam şu anda zile basaraktan benden kapıyı açmamı isteyen, evde yokum numarası yapıp, daha sonra “amannnn çalar çalar giderler bacaksızlar” (aslında burada küfür var) düşüncelerime aldırmayan ve bu düşüncelerime kapıyı cırmalayarak karşılık veren çocuk grubu benden ne istiyor?


Ramazan bayramı olsa… Şu an kapıyı cırmalamakla kalmayıp, çatpatlardan kızkaçıranlardan ve fişeklerden oluşan el yapımı bombalarıyla kapıyı uçurmaya çalışan çocuk grubu benden şeker değil ramazan isterdi değil mi? Ramazan adlı arkadaşlarım üzülmesin ama işte o zaman yerimden kalkmadan bildiğim en yakın Ramazan’ın telefon numarasını, hiş zavallı ramazana bu çeteci çocukların ne yapacağını düşünmeden bağırırdım en gammaz halimle ve uyumaya devam ederdim kaldığım yerden.

Ama gel gör ki şeker bayramı bu bayram ve yerimden kalkmadığım her an aleyhime işliyor. Kapı arkasındaki kalabalık giderek artarken coştukça da coşuyor. Aralarında kellemi isteyen gözlüklü, şişko ve bir o kadar da çıldırmış bir çocuk bile var (şu yüzü ezberleyim de tek kıstırırsam şu... Dikkat burada küfür var.)

Neyse ya kendi sahama hapsoldum zaten yenilgiyi kabul edip önümüzdeki maçlara bakmaktan başka da çarem kalmadı. Alın ulan şekerlerinizi yeter ki kapıyı rahat bırakın. Şu kız kaçıranı çatpatı falanda toplayın başka bir zaman kullanırsınız ziyan olmasın. Hadi gidin şimdi ben uyuyacağım.

Ya da uyku falan da kalmadı aslında bekleyin beni bir torba kapıp bende geliyorum yalnız bu şişkoya arada dalarım ben. Gözlüğü çıkar şişko!


Kapının önündeki ve arkasındaki bütün insanların Şeker bayramı kutlu, Ramazan bayramı mübarek, Futbol bayramı bol gollü, goller hep holoskolu, Beşiktaşım hep şampiyon olsun.


2 yorum:

beenmaya dedi ki...

tüm dileklerine özellikle de beşiktaşlı olan kısma şiddetle katılıyorum :)) iyi bayramlar sevgiler selamlar...

ferkul dedi ki...

kaleminiz daha fazla susmasın

Followers

Sık kullanılanlar