Pages

3 Haziran 2008 Salı

Böceklere saygı kuşağı...

Eminim Hepimizin hayatından en az bir ( benim hayatımda her yer böcek...uyanıyorum yastığımın ucunda böcek) böcek geçmiştir...Böcek küçük, kabuklu ve ya kabuksuz, şirin ama şirin,özünde duygusal dışında karizmatik, türlü türlü rengi olan, çeşit çeşit hareket yapan, tüm bu kendi oynaşmaları sırasında insan hayatına da sayısız katkı da bulunan güzel karakterli birşeylerdir.Yani böcek candır can, olmazsa olmaz.
Peki bizim bu sevgili böceklerle (bana göre sevgili ve sevimli hatta bir tane) iletişimimiz nasıl...Onların hiç düşünüyor muyuz ?Onların derinlerine inebiliyor muyuz? Onları ortamlarından koparmadan sevebiliyor muyuz?

AllAH var ben böcekleri severim... Onları uzaktan severim... Onları hep beklerim. onlara içeceğimden veririm. Bir kutu Fanta ile barındırıp beslediğim kaç tane arı var biliyor musunuz? Onlara sevgimi veririm BEN.

ama bir çoğumuz onlara gerekli ilgiyi göstermiyor. Onlardan korkuyor. Sevenleri ise seviceğim diye canını çıkarıyor, dolma dolma parmaklarla kabıklarını kırıyor "çıtırt" (yanlışlıkla falan anlamam) diye ses çıkarttırıyor.

Bir uğur böceği bugün yer yüzünde kendi başına dolaşamıyor arkadaş. Önüne geçen şerefsiz şahıslar hemen onu bulunduğu ortamdan türlü hilelerle-hurdalarla ve de oyunlarla alıkoyup uçurtmaya çalışıyorlar.Bıraksalar belki de bi BEKLEYENİ var UĞUR BÖCEĞİNİN. Belki de yuvasına dönücek, belki uçmayla hiç alakakası yok, işi olmaz abisi uçmayla kaçmayla.
Ama yok illa o dolma parmaklar uçurtacak böceği.Yok "annen sana terlik papuç alacak" yok "uç nolur uç"diye Kandıracaklar onu.

Zaman alacakdı belki ŞİRİN UĞURBÖCEĞİMİN yuvasına dönmesi...belki yolunu bulmaya çalışıyordu...Zaten aklı karışmıştı. Onu alıp tam ters yöne uçurmanın ne alemi var. Parmaklarına kondurup bir otobüse bindirmenin ne gereği var. Sadece biraz ZAMAN. Zaten dönemeyecek kadar zaman geçmiş olsa ! O zaman bir bekleyeni de olmazdı. Zaman belkide sahibinin acısını içine atmasını sağlardı. Bir otobüs mesafesi bir böceğin küçük kanatları için ne kadar fazla siz biliyor musunuz??? Çok fazla çok. Bilemeyeceğiniz kadar çok...DÖNEMEYECEK kadar çok. Artık DÖNÜLMEYECEK kadar çok...

Böcek aynı Böcek değil . Sahibi zaten kendinde değil (dediğim gibi böcek candır can.Onsuz olmaz). Sahibi biraz zaman geçse inanın kendini böyle fantaya vurmazdı...Fanta dayanmıyor artık zavallıya ( bu başka fanta yukarıdaki bahsi geçen fanta gerçek fanta ...o gerçek bir arı besleme olayı). Fanta da ka^r etmiyor gerçi... Artık sahibinin eski neşesinden eser yok. İnsanlar ise böcek nasılsa mutlu diyor. Ses çıkarmıyor...Böcek İÇALLAH mutludur?

UĞUR BÖCEĞİMİ KAYBETTİM...Diyecek hiç bir şeyim yok...susuyorum...

(Aslında bu olayda BÖCEĞİNDE suçu var SAHİBİNİN de suçu var...dolma parmakları hiç saymıyorum bile onlar çok suçlu.)

Hiç yorum yok:

Followers

Sık kullanılanlar