Pages

6 Temmuz 2008 Pazar

Sadece 6 gün

Yapılacaklar listesi -8-

Koskocaman bir ayın sadece 6 günü yakışıklı olmaya kendini alıştır. Hem de bu altı gün senin belirlediğin bir altı gün değil. “Ulan bu gün yakışıklı olayım, gönül ister ki her gün olayım ama bari bu gün olayım” diyemiyorsun yani.

Öyle bir an geliyor ki daha doğrusu öyle bir altı gün geliyor ki ardışık ardışık, bu günlerde senden yakışıklısı yok. Tüm gözler senin üstünde. Sen bile şaşırıyorsun bu duruma. Daha dün sabah uykulu uykulu, kendini aynada görünce, küfürler savurarak olay yerinden uzaklaşan sendin. Çok korkmuştun hani, kafanı sokacak bir saksı arayışına girmiştin hemen devekuşu gibi. E şimdi nerden çıktı bu “buraların en büyüğü, o bir başkaaaaa. Bugs bunny bugs bunny çok yaaa şaaa” tavırları. Daha dün Slyvester gibiydin tükürüklüydün, sakardın, sıkardın, salaktın. Şimdi ne bu bir taraflarındaki yükseliş. Babandan öğrendiğin en önemli sözü unutma sakın “ daha dün Sylvester iken bu gün bir anda bugs olamazsın evlat”. Bu tehlikeli yükselişe dikkat et her zaman, insanın psikolojisini bozar bu ani döt kalkmaları.

Berbere (alınmasın şimdi erkek kuaförüne) gittiğin ve hemen akabinde gelen beş gün senin altın günlerin. Bu adamın yaptığı şey büyük bir başarı. Bunun için doğmuş bu makas adam. Bence başarı insanın az olan saçlarını çok iyi değerlendirerek yani elindekileri idareli kullanarak, vücudun tepe noktasını en olanaklı şekilde kapamak ve kaplamaktır. Başarı az olanla çok işler başarmaktır. Bunun içindir ki ne zaman bir Fikret Kuşkan’ı, efendim bir Nejat İşler’i, bir Tolga Çevik’i görsen ayakta alkışla (Her başarılı erkeğin arkasında bir berber vardır. Aslında bunların berberlerini alkışlamak gerekir ama olsun). Nerde olursan ol hiç fark etmez, sen bu adamları hele bir gör, işi gücü bırak elinle ayağınla her şekilde alkışlara boğ bunları. Herkes sana baksa da coşmaya devam et. Çünkü Onlarda senden. ( sen öyle düşün ve sevin).

Birde 6 günde bir berbere gitmeyi düşünsen iyi edersin artık. Her şeyi de ben söyleyecek değilim ya sana.

Hiç yorum yok:

Followers

Sık kullanılanlar